Gdy wymarzona praca po podpisaniu umowy staje się pewna, nagle uświadamiasz sobie, że stanowisko za biurkiem wymaga zachowania pewnych zasad w doborze stroju. Stajesz się przecież wizytówką dla swojej firmy, a chcąc piąć się po szczeblach kariery, warto od początku dać z siebie wszystko!

Zakupy przed pierwszym dniem w pracy: wyglądaj dobrze, kupuj tanio

Niektórzy pracodawcy wymagają od swoich pracowników noszenia firmowych uniformów. Jeżeli jednak żaden z zapisów regulaminu o tym nie mówi to znaczy, że przed pierwszym dniem na nowym stanowisku czekają na Ciebie odzieżowe wyprzedaże. Dobierając stylizację warto pamiętać o kilku zasadach:

  • Najodpowiedniejszym i zawsze akceptowanym strojem dla kobiety pracującej w biurze jest: spódnica sięgająca do kolan, koszula w odcieniach błękitu i marynarka oraz zakryte obuwie i cieliste rajstopy.
  • Czerń to bezpieczny, ale niekoniecznie najlepszy wybór. W klasyczny, biurowy dresscode świetnie wpiszą się również odcienie granatu i błękitu.
  • Akcesoria powinny zdobić a nie przytłaczać. Na wyprzedażach odzieży bez trudu znajdziesz delikatne dodatki podkreślające nową stylizację.

Mężczyźni również mogą posiłkować się tymi zasadami wybierając strój dla siebie. Kolorystyka obowiązująca w biurowych stylizacjach pozostaje niezmienna. Dobrze dopasowany do sylwetki garnitur i błękitna koszula to absolutna klasyka, która nigdy nie spotka się z dezaprobatą nowego szefostwa. Uwaga! Różnica w jakości ubrań naprawdę jest widoczna. Przy ograniczonym budżecie wyprzedaże odzieży w centrach handlowych to bez wątpienia lepsza alternatywa dla produktów z hipermarketów.