Dodatki – bez nich źle, z nimi jeszcze gorzej! Każdego roku nowe trendy i wariacje projektantów, za którymi tak trudno nadążyć. Jak kupować dodatki, aby nie stłamsić misternie dobieranej stylizacji i nie odchudzić za mocno domowego budżetu?

Nowe trendy to tylko propozycja do własnej interpretacji

Projektanci pokazując światu efekt ciężkiej pracy nad nowymi kolekcjami, dają nam inspirację, na której możemy, ale nie musimy się posiłkować. W tym roku hitem wśród dodatków będą ogromne kapelusze, które zdobiły głowy modelek podczas pokazów mody największych znanych marek. Jeżeli jednak Twoim gustom bardziej odpowiadać będzie mały, klasyczny kapelusz, który bez trudu kupisz za bezcen na odzieżowych wyprzedażach, to spokojnie możesz wpisać go w swoje letnie stylizacje – moda na klasykę nigdy nie przemija.

Bez kiczu i tandety

Jakość wszelakich noszonych dodatków widoczna jest już na pierwszy rzut oka. Czasami mniej znaczy więcej i tak też jest w tym przypadku. Uzupełniając braki dodatków w swojej garderobie zdecydowanie lepiej wybrać się na wyprzedaże odzieży i akcesoriów niż do marketu. W świecie mody kicz i tandeta nie znajdą żadnego usprawiedliwienia.

Stylistka radzi: nie przekraczajmy granicy dobrego smaku w doborze ubrań, zwłaszcza zajmując stanowisko urzędnicze, bo niewłaściwie dobrana stylizacja może wzbudzać wątpliwości co do posiadanych kompetencji. Czasami prostota i minimalizm są cenniejsze od trendów, dlatego organizację rewii mody zostawmy w rękach projektantów.